Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Het huis voor ongewenste meisjes[e-boek e-boek]

Joanna Goodman

Het huis voor ongewenste meisjes
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 13,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789026147999
Auteur(s) : Joanna Goodman
Taal : Nederlands
Onderwerp : Vertaalde literaire roman, novelle
Thema : Moderne en hedendaagse fictie
Uitgever : De Fontein
Verschenen : April 2019
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 313
Beschrijving

Met 'Het huis voor ongewenste meisjes' schetst Joanna Goodman een ingrijpend beeld van de misstanden in de Canadese weeshuizen van de jaren '50 en '60.

Quebec, 1950. Als Maggie op haar vijftiende zwanger raakt, dwingen haar ouders haar om het meisje ter adoptie af te staan. De rest van haar leven voelt Maggie het gemis.

De kleine Elodie komt in een door nonnen gerund tehuis terecht. Maar dan volgt een wetswijziging die bepaalt dat een psychiatrisch ziekenhuis meer subsidie ontvangt dan een weeshuis, met catastrofale gevolgen. Om dat geld op te strijken verklaart de kerk de kinderen in hun zorg tot geestelijk gehandicapten. Met één pennenstreek wordt een generatie aan verloren kinderen gecreëerd - en Elodie raakt net als duizenden anderen verloren in een hels schemerbestaan.

Moeder en dochter vechten ieder voor zich tegen een gemeenschap die hen als minderwaardig ziet, in de hoop zichzelf en elkaar terug te vinden.

Voor de lezers van Diney Costeloe's 'De verloren kinderen' en 'De kindertrein' van Christina Baker Kline.

Velden met een * zijn verplicht