Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Een ijselijke nering[e-boek e-boek]

De walvisvaart van de Wadden in de zeventiende eeuw

Anne Doedens; Liek Mulder

Een ijselijke nering
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 12,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789464561975
Auteur(s) : Anne Doedens; Liek Mulder
Taal : Nederlands
Onderwerp : Sociaal economische geschiedenis
Thema : Maritieme geschiedenis
Uitgever : Walburg Pers B.V., Uitgeverij
Verschenen : Juni 2024
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 184
Beschrijving

Walvisvaart was in Nederland met z'n vele zeevarenden eeuwenlang een economisch belangrijke activiteit, in de zeventiende eeuw zelfs een booming business.

Hierover is veel geschreven, maar er is weinig bekend over het opvallend grote aandeel van Vlieland, Terschelling en de stad Harlingen in deze bedrijfstak. In dit boek kijken we door de bril van tijdgenoten uit het Waddengebied naar de jacht op traan, een eerste levensbehoefte in de zeventiende eeuw. Anne Doedens en Liek Mulder - voortbordurend op het werk van Jan Houter - plaatsen hun verhalen en getuigenissen in het grotere kader van de geschiedenis van de walvisvaart van de Republiek tijdens de eerste eeuw van deze nering.

De egodocumenten zijn uiteraard gekleurd door eigen gevoelens, standpunten, meningen en conflicten, maar mede daardoor geven ze een goed beeld van de barre omstandigheden waarin de walvisjagers hun bloedige werk deden. De titel van dit boek verwijst niet alleen hiernaar, maar ook naar een van de bekendste walvisvaardersfamilies van de Wadden, het Vlielander geslacht Ys.

Velden met een * zijn verplicht